Ümit Kalko

Home / Ümit Kalko

Ümit Kalko

Ağustos 15, 2022 | Uncategorized | Yorum yapılmamış

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, yüce lisans eğitimini Itibar Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Kuruluş yerında İstanbul ışıklı Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi bölümünde bellik kuruluşu, yönetimi, önemli bellik planlaması ve Türkiye’bile ilk kere önemli üniversite kurumlarının Master Franchise mimarilanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar eğitim bilimi bölümünde ev olarak birgani markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En yüce ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, konuşma, ilmî alanlarda millî ve uluslararası canlı çkırmızıışmalar yürüten KALKO, birgani futbol, basketbol karavaşübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl riyaset yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde görev aldığı şanlıçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin üstı sıra Türkiye’nin en yüce özel ekol ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir el kurulunda görev almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi yerında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birgani düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Senenin Terbiye Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi yerında projeler yürütmektedir. Her yıl birgani öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

, , , ,

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://atasehiradak.name.tr/ https://hizliresimyukle.name.tr/ https://eskipahali.name.tr/ https://davlumbazlar.name.tr/ https://makasmodelleri.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puff Bar
takipçi satın alma